KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12178324

nr 1217 8324

Eivin Granath

(1914-1993), Sverige

Oljemålning, Stilleben, signerad. Olja på kartong, 35x28 cm

Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.

Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 november 2018
kl 19:55:54

19/11 14:51:09 1      Vinnande bud

Eivin Granath

Läs mer om Eivin Granath