KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12178324
*
nr 1217 8324
Eivin Granath
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, Stilleben, signerad. Olja på kartong, 35x28 cm
Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2018
kl 19:55:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 14:51:09
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Eivin Granath
Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.
Läs mer om Eivin Granath
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eivin granath olja olja på kartong oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Eivin Granath
Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.
Läs mer om Eivin Granath
nr 1217 8324
Eivin Granath
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, Stilleben, signerad. Olja på kartong, 35x28 cm
Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 14:51:09 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Eivin Granath
Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.Läs mer om Eivin Granath
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eivin granath olja olja på kartong oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50