KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12178324
*
nr 1217 8324
Eivin Granath
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, Stilleben, signerad. Olja på kartong, 35x28 cm
Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2018
kl 19:55:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 14:51:09
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Eivin Granath
Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.
Läs mer om Eivin Granath
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eivin granath olja olja på kartong oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Eivin Granath
Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.
Läs mer om Eivin Granath
nr 1217 8324
Eivin Granath
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, Stilleben, signerad. Olja på kartong, 35x28 cm
Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/11 14:51:09 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Eivin Granath
Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.Läs mer om Eivin Granath
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eivin granath olja olja på kartong oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



